Kolejne spotkanie członków PCPLiT

29 czerwca 2015 r. w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Ropczycach odbyło się kolejne spotkaniewytwórców lokalnych,przedstawicielek kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego skupionych w Powiatowym Centrum Produktu Lokalnego i Tradycyjnego.

 

Licznie zgromadzeni uczestnicy wysłuchali ciekawego wystąpienia Pana Krzysztofa Zielińskiego ze Stowarzyszenia Pro Carpathia z Rzeszowa, dotyczącego m.in. sprzedaży produktów regionalnych i tradycyjnych w świetle aktualnie obowiązujących przepisów prawnych. Podczas spotkania wywiązała się długa dyskusja dotycząca przede wszystkim wprowadzania własnych produktów na rynek, sprzedaży bezpośredniej oraz dostępnych form wsparcia dla producentów żywności i wytwórców lokalnych.
Omówione zostały również propozycje kolejnych działań promocyjnych angażujących członków PCPLiT, w tym m.in. kwestie organizacyjne związane z II Powiatowym Jarmarkiem Produktów Lokalnych i Tradycyjnych.
Uczestnicy spotkania mogli skosztować lokalnych potraw i wypieków przygotowanych przez Stowarzyszenie „Brzezinianki” oraz Klub „Seniora” z Broniszowa.

Top UK Bookmakers b.betroll.co.uk betfair
Will Hill UK www.w.betroll.co.uk Bookies